Agnieszka Gulczyńska – Gabinet Psychoterapii Psychodynamicznej

AGNIESZKA GULCZYŃSKA

PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
SPECJALISTA PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ

O MNIE

fotka-full

Nazywam się Agnieszka Gulczyńska jestem psychologiem i psychoterapeutą psychodynamicznym, certyfikowanym specjalistą Psychoterapii Skoncentrowanej na Przeniesieniu oraz terapeutą osób uzależnionych. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Interesuje mnie przede wszystkim leczenie zaburzeń osobowości. Takie spojrzenie na zawód sprawia, że to, co na wierzchu, czyli objawy (uzależnienie, dolegliwości psychosomatyczne, trudności w relacjach, ciągle powtarzające się porażki w osiąganiu życiowych celów, brak satysfakcji z życia) traktuję jako efekt głębiej ukrytych problemów. Jestem przekonana, że dotarcie do nich daje szansę na znalezienie trwałej ulgi i otwiera drogę do odnalezienia sensu i radości.

W swojej pracy nie zakładam żadnych oczywistości. Spotkanie z każdym człowiekiem jest dla mnie odkrywaniem od podstaw cudzego świata, próbą zwykle mozolnego rekonstruowania czyjegoś sposobu doświadczania i przeżywania. To zwykle długi proces, ale chcę spojrzeć na rzeczywistość oczami pacjenta po to, żeby wiedzieć, jak można mu pomóc. Będąc „w czyichś butach”, pozostaję zarazem kimś z zewnątrz, częściowo wczuwam się w cudzy świat, jednocześnie stabilnie tkwiąc we własnym. W taki właśnie sposób rozumiem pozycję psychoterapeuty i w niej właśnie widzę narzędzie, za pomocą którego można przynosić pomoc i ulgę drugiej osobie.

Prowadzę psychoterapię psychodynamiczną, co oznacza przede wszystkim tyle, że podczas pracy z pacjentem skupiam się na relacji, jaka powstaje między nami znacznie bardziej, niż powracaniu do głębokiej przeszłości. Kluczowe, nie rozwiązane konflikty z dzieciństwa, które w obiegowej opinii są w psychoterapii celem samym w sobie, nieodmiennie ujawniają się „po prostu” w procesie nawiązywania i pogłębiania relacji między terapeutą a pacjentem. Często zbudowanie dobrego kontaktu, w którym dwie osoby chcą i umieją słuchać i mówić do siebie nawzajem, jest głównym i wystarczającym celem.

Pracuję także jako psychoterapeuta osób uzależnionych w poradniach, ośrodkach i w ramach prywatnej praktyki. Widzę, jak zmienia się to, co na powierzchni, a więc to, co ludzi zniewala i unieszczęśliwia, niezmienny natomiast jest fakt, że przyczyny są głębsze i mniej oczywiste. Jeśli kiedyś tymi zniewalaczami był głównie alkohol i klasyczne narkotyki, dziś dochodzi nieskończona pula chemicznych substancji, ale także coraz więcej zachowań i przedmiotów (zaburzenia odżywiania, uzależnienie od gier, seksu, hazardu). W swojej pracy odpowiadam na potrzeby pacjentów. Jeśli ich pragnienia ograniczają się do pomocy w znalezieniu ulgi od objawów (uporanie się z głodem alkoholowym, nauka zapobiegania nawrotom), staram się wykorzystać całą wiedzę i doświadczenie, żeby wywiązać się z tego zadania. Jeśli pacjent jest zaciekawiony dokonaniem głębszej zmiany w samym sobie, rozpoczyna się dłuższa praca nad osobowością.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej i grupowej u certyfikowanych specjalistów. Doświadczenie zdobywam w wieloletnim procesie kształcenia, w ramach pracy zawodowej, a także w procesie własnej psychoterapii.

SZYBKI KONTAKT

Zapraszam do kontaktu – w razie pytań, wątpliwości, proszę pisać lub dzwonić pod nr 509309144.

Jeśli chcesz umówić się na konsultacje – zrób to osobiście. Nie umawiam wizyt przez członków rodziny lub znajomych.