Agnieszka Gulczyńska

AGNIESZKA GULCZYŃSKA

PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
SPECJALISTA PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ

O MNIE

fotka-full

Nazywam się Agnieszka Gulczyńska jestem psychologiem, dyplomowanym psychoterapeutą psychodynamicznym (ukończyłam 4-letnie szkolenie w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym) oraz certyfikowanym psychoterapeutą uzależnień (uprawnienia zawodowe zdobyłam w Krajowym Biurze ds. Przeciwdziałania Narkomanii). Pracuję w Poznaniu i w Obornikach. Prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową. Interesuje mnie przede wszystkim leczenie zaburzeń osobowości. Takie spojrzenie na zawód sprawia, że to, co na wierzchu, czyli objawy (uzależnienie, dolegliwości psychosomatyczne, trudności w relacjach, ciągle powtarzające się porażki w osiąganiu życiowych celów, brak satysfakcji z życia) traktuję jako efekt głębiej ukrytych problemów. Jestem przekonana, że dotarcie do nich daje szansę na znalezienie trwałej ulgi i otwiera drogę do odnalezienia sensu i radości.

W swojej pracy nie zakładam żadnych oczywistości. Spotkanie z każdym człowiekiem jest dla mnie odkrywaniem od podstaw cudzego świata, próbą zwykle mozolnego rekonstruowania czyjegoś sposobu doświadczania i przeżywania. To zwykle długi proces, ale chcę spojrzeć na rzeczywistość oczami pacjenta po to, żeby wiedzieć, jak można mu pomóc. Będąc „w czyichś butach”, pozostaję zarazem kimś z zewnątrz, częściowo wczuwam się w cudzy świat, jednocześnie stabilnie tkwiąc we własnym. W taki właśnie sposób rozumiem pozycję psychoterapeuty i w niej właśnie widzę narzędzie, za pomocą którego można przynosić pomoc i ulgę drugiej osobie.

Prowadzę psychoterapię psychodynamiczną, co oznacza przede wszystkim tyle, że podczas pracy z pacjentem skupiam się na relacji, jaka powstaje między nami znacznie bardziej, niż powracaniu do głębokiej przeszłości. Kluczowe, nie rozwiązane konflikty z dzieciństwa, które w obiegowej opinii są w psychoterapii celem samym w sobie, nieodmiennie ujawniają się „po prostu” w procesie nawiązywania i pogłębiania relacji między terapeutą a pacjentem. Często zbudowanie dobrego kontaktu, w którym dwie osoby chcą i umieją słuchać i mówić do siebie nawzajem, jest głównym i wystarczającym celem.

Pracuję także jako psychoterapeuta osób uzależnionych w poradniach, ośrodkach i w ramach prywatnej praktyki. Widzę, jak zmienia się to, co na powierzchni, a więc to, co ludzi zniewala i unieszczęśliwia, niezmienny natomiast jest fakt, że przyczyny są głębsze i mniej oczywiste. Jeśli kiedyś tymi zniewalaczami był głównie alkohol i klasyczne narkotyki, dziś dochodzi nieskończona pula chemicznych substancji, ale także coraz więcej zachowań i przedmiotów (zaburzenia odżywiania, uzależnienie od gier, seksu, hazardu). W swojej pracy odpowiadam na potrzeby pacjentów. Jeśli ich pragnienia ograniczają się do pomocy w znalezieniu ulgi od objawów (uporanie się z głodem alkoholowym, nauka zapobiegania nawrotom), staram się wykorzystać całą wiedzę i doświadczenie, żeby wywiązać się z tego zadania. Jeśli pacjent jest zaciekawiony dokonaniem głębszej zmiany w samym sobie, rozpoczyna się dłuższa praca nad osobowością.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej i grupowej u certyfikowanych specjalistów. Doświadczenie zdobywam w wieloletnim procesie kształcenia, w ramach pracy zawodowej, a także w procesie własnej psychoterapii.

SZYBKI KONTAKT

Zapraszam do kontaktu – w razie pytań, wątpliwości, proszę pisać lub dzwonić pod nr 509309144.

Jeśli chcesz umówić się na konsultacje – zrób to osobiście. Nie umawiam wizyt przez członków rodziny lub znajomych.Agnieszka Gulczyńska - ZnanyLekarz.pl